Kaj je moksa?
Moksanje je ena od metod tradicionalne kitajske medicine (TKM), pri kateri s posebno grelno palčko prijetno ogrevamo določene predele telesa in/ali akupunkturne točke ter s tem dosežemo blagodejni učinek.
Zakaj moksati?
Z moksanjem izkoristimo prijetni učinek toplote, da pomagamo pri določenih, predvsem kroničnih težavah. Toplota pospeši prekrvavitev, metabolizem in telesne procese.
Super je, če lahko še dodatno podpreš zdravje tvojega kosmatinčka, zato sem zate pripravila spletno
MALO ŠOLO MOKSANJA ZA DOMAČO UPORABO
za naše kosmatinčke in malo tudi za nas 😉
Tečaj bo potekal prek spleta, v zaprti Facebook skupini. Lahko se ga torej udeležiš iz udobja svojega kavča, pa še tvoj kuža ali muca bo lahko ves čas ob tebi. Tako bosta tudi vse naučene tehnike iz prve roke oziroma posnetka preskusila kar takoj!
Korak za korakom te bom z video posnetki naloženimi v spletni učilnici peljala najprej skozi teoretične osnove, da se bomo sploh naučili, kdaj lahko tehniko moksanja uporabimo in kdaj njena uporaba ni primerna. Naučili se bomo izogniti nekaterim najpogostejšim napakam, ki se pri tej metodi dogajajo. Skupaj bomo pripravili vse pripomočke in se naučili, kako jih pravilno uporabiti.
V drugi polovici tečaja se bomo posvetili predvsem spravljanju znanj v prakso, saj nas čakata druženji preko videoklica v živo. Nič hudega, če ti ne bo uspelo biti z nami v živo, posnetki ti bodo v ostali na voljo v spletni učilnici neomejeno. V drugi polovici tečaja bomo spoznali tudi, kako lahko terapijo še dodatno podpremo s prehrano, gibanjem, kako lahko podpremo tudi sebe… in na koncu še…
Da bom ob tebi, če bi se ti pojavila kakršna koli vprašanja v zvezi z moksanjem in podporo tvojega kužka ali muce pozimi, bomo skupaj še ves december in januar v moji celoletni spletni podporni skupini TAČKE DOBREGA POČUTJA, kjer dobiš še 4 videosrečanja z vprašanji in odgovori ter zajetno pasjo knjižnico webinarjev z različnimi temami s področja TKM, prehrane in dobrega počutja in pa seveda luštna družba, kjer lahko ves čas govoriš o svojemu kosmatinčku in te ne bo nihče gledal čudno!
Ker se bliža čas obdarovanj, prilagam še posebno darilo TEČAJ TKM za naše tačke v trajen dostop. Ta kratek tečaj, ki te popelje v svet kitajske medicine, na enostaven način razloži:
– kdaj uporabimo kitajsko medicino za lajšanje nekaterih težav in preventivno,
– povezanost telesa, duha in narave,
– katere metode poznamo in kako jih uporabimo,
– 2 akupresurni točki za nas in 2 za naše kosmatinčke, ki jih lahko preskusiš takoj!
Da reeees ne bo izgovorov in lahko takoj svoje znanje, pridobljeno v tečaju, spraviš tudi v prakso ter tako dosežeš tudi koristne učinke te prijetne in čudovite metode. Jaz pogosto privoščim moksanje tudi sebi, ko z mojo Aveno zaključiva in obe zelo uživava v teh skupnih trenutkih. 🙂
In še ena super stvar tečaja:
dostop do celotnega tečaja ti ostane NEOMEJENO!
Tako da vedno se lahko vrneš k določenemu video posnetku in obnoviš znanje, kolikor krat želiš.
Pa tudi, ko bom tečaj dograjevala, dobiš vse nadaljnje posnetke BREZPLAČNO!
Fajn, a ne?
Kaj je moksanje? Osnove TKM, ki jih moraš poznati, preden se lotiš moksanja… Kdaj moksamo in kdaj ta metoda ni primerna?
V prvem tednu se bomo podali v svet tradicionalne kitajske medicine, pogledali bomo osnovne pojme, kot so meridiani, Qi, Yin-Yang kako razločujemo, kateri prevladuje in kako prepoznamo prebitek Mraza v telesu ter zakaj je to pri moksanju še posebej pomembno.
Kaj pomeni, da govorimo v kitajski medicini o organskih sistemih in zakaj moramo pri kroničnih težavah s prebavo krepiti Vranico? Zakaj tudi sicer nikoli ne zgrešimo, če krepimo Ledvica? Pogledali bomo, katere pripomočke potrebujemo za moksanje in kaj so glavne koristi moksanja, včasih pa lahko tudi škodi…naučili se bomo prepoznavati kdaj.
Kako moksamo in previdnostni ukrepi, triki za praktično uporabo. Najpogostejša stanja, kjer lahko z moksanjem pomagamo svojemu kosmatinčku.
Zdaj ko smo osvojili osnove kdaj lahko moksamo in imamo pripomočke, lahko začnemo! Pogledali bomo načine stimulacije točk, držanje cigare, triki za prižiganje, ugašanje… Naučili se bomo krepiti telo in imunski sistem ter kako z moksanjem pomagati pri nekaterih najpogostejših kroničnih težavah.
V sredo ob 10h se dobimo v živo na Zoom-u, kjer bom odgovarjala na vprašanja, ki so se porajala ob vsebinah tečaja.
V tem tednu si bomo v videoposnetku pogledali tudi malo širšo sliko, poudarek bo na preprečevanju težav in prehrani ter pomenu gibanja kot spremljajočih terapij.
V sredo ob 20h se dobimo v živo na Zoom-u, kjer bom odgovarjala na vprašanja, ki so se porajala ob vsebinah tečaja.
Tudi ti vedno najprej poskrbiš za svojega kosmatkota, a ne da? Že to, da se zanimaš za ta tečaj, je en velik dokaz! Tudi pri meni je tako. Ampak ravno z mislijo na to, sem se odločila, da tečaju v zadnjem tednu druženja dodam še eno predavanje o tem, kako pomagamo z moksanjem na enostaven način tudi sebi. Že veš, da poznajo Kitajci tudi točko za podaljševanje življenja? No, tu jo bomo spoznali tudi zase in čemu vse še služi. 😉
Zakaj bi moksali samo naše kosmatinčke, če lahko s to enostavno tehniko podpremo tudi sebe!
Piši mi, pa pogledava skupaj. Moj cilj ni, da naberem čim več tečajnikov, pač pa da se zberete v skupini takšni, ki vam bo znanje moksanja res prineslo spremembo v kakovosti življenja in dodano vrednost v skrbi za zdravje – zate in za tvojega kosmatinčka.
Lahko me kontaktiraš na Facebooku ali preko maila maja.turk@gmail.com.
O tečaju so povedali…
Sem Maja Turk, doktorica veterinarske medicine in specialistka veterinarske akupunkture (SIAV – italijansko združenje za veterinarsko akupunkturo) ter terapije s prehrano po načelih tradicionalne kitajske medicine (BEVAS – belgijska šola za veterinarsko akupunkturo).
Svoje znanje ves čas dopolnjujem na dodatnih izobraževanjih, tečajih in kongresih in vedno iščem nove možnosti, da lahko še boljše pomagam svojim pacientom pri njihovih zdravstvenih težavah.
Akupunktura, moksanje in tradicionalna kitajska medicina sta mi bili položeni pravzaprav v zibelko, saj se s temi metodami kot zdravnica ukvarja tudi moja mama že več kot 35 let in sem uspehe teh metod lahko spremljala ves čas odraščanja.
Zame ni bilo – ali je akupunktura uspešna – videla sem, da je!
Ker so pa čisto vsakdo – kuža, muca zgodba zase, pa je obravnava vsakega povsem individualna in kot pri ostalih zadevah, ni vse za vse. Zato pri svojem delu delam predvsem z občutkom, da so terapije prijetne in se ravnam po tem, kako in koliko jih kuža ali muca sprejemajo. Vsakega uspeha se nato veselimo z lastnikom skupaj in ja… vsak kuža, muca, ki ga terapiram, postane tudi malček… kot moj. 🙂
Maja Turk s.p.
Kovačičeva ulica 18
6000 Koper